YÖNETİMDEN DUYURULAR

" Huzurun Adresi "

 

          Sayın Site Sakinleri ;

 

          Yeni yönetim ekibi olarak 05 Mayıs 2010 tarihi itibariyle görevi devralmış bulunuyoruz. Tüm site sakinlerimize teşekkür ederiz.

          Bize verilen bu ağır yükü kaldırabilmek için, bütün gücümüzle çalışacağımızı belirtmek isteriz.Göreve başladığımız tarihten itibaren, yapmak istediğimiz işleri kısaca aşağıda arz ediyoruz.

          Siz değerli komşularımızdan gelen yoğun istek üzerine, boya ve mantolama konusunda bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Bilindiği üzere sitemizin kaba inşaatı 1999 yılında bitmiş, 2001 yılında teslimatları yapılmıştır. O günden bu yana binaların bakımları yönetimin kendi imkanları ile yapılmıştır. Fakat; aradan geçen 10 yıllık zamanın yıpratması artık yönetimin imkanlarını aşmıştır. Özellikle binalarımızın dış yüzeylerinin elden geçmesi zaruret halini almıştır.

          Boya imalatçıları, dış cephe boyalarına 5 yıl ömür biçmektedir. Bu arada çatlaklardan içeriye nüfuz eden nem, demirleri paslandırıp, yer yer kabarma ve patlamalara sebep olmuştur. İnşaat demirlerinin açığa çıktığı yerler görülebilmektedir. Kısacası toplu bir bakım ve boya zamanı geldiği bellidir.

          Binalarımızın bakım ve boyası ile birlikde blok girişlerini de güzelleştirmek için granit kaplama gibi bir düşüncemiz vardır. Binalarımıza yapılacak olan bakım ve boya işleminin; binalarımızı sağlamlaştırıp ömrünü uzatacağı, yakıt masrafımızı aşağıya çekeceği,sitemizi güzelleştirerek evlerimizin değerini yükselteceği muhakkaktır.

           Siz değerli komşularımızın, mantolama ve boya işine olur vermesi halinde; Bu işlerden anlayan, fikir olarak yardımcı olabilecek, çalışmalara katılmasında kendisi için engel olmayan, Her adadan 4'er kişi, toplamda 12 kişilik bir boya komisyonu kurmayı, Boya komisyonu ile işi yapmaya talip olan yapımcı şirketleri bir araya getirip, gerekli çalışmaları yaptıktan sonra , komisyon tarafından uygun görülen 1 veya 2 ayrı şirketle anlaşmayı düşünüyoruz. İşin kontrolü , komisyonun görevlendireceği en az 2 komşumuz ile boya firmasının yetkili elemanları ve İZODER'in görevlendireceği kontrolörlerce yapılacaktır.

          Ödemeler için bankaların faizsiz kredi imkanları araştırılmaktadır. Şartları uygun olan komşularımız bu imkandan faydalanabilirler. Kredi kullanamayan komşularımız 12 eşit taksitte ödeme imkanına sahip olacaktır.

          Çatılarımız çanak anten mezarlığına dönmüştür, bu antenlerin montajı ve kiracı taşınmalarında sökülmesi esnasında çatı izolasyonları zarar görmektedir. Müşterek çanak anten görüşmelerimiz vardır. Biri ulusal yayın olmak üzere 2 adet uydu yayını için çalışıyoruz, bu konuda ayrıca bilgi verilecektir.

          Sitemizin girişlerindeki güvenlik kamera sistemleri oldukça yetersiz kalmaktadır. Güvenlik elemanı sayısını artırmak yerine, teknolojiden istifade etmeyi düşünüyoruz, imkanlarımızı en iyi değerlendirip çözümler üreteceğiz.

          " ÖNCE KENDİ GÜVENLİĞİMİZİ ARTIRALIM "  sloganı ile yola çıkarak, çelik kapı imalatçıları ile görüşme yapıp, toplu hareket etme gücümüzü kullanarak, piyasadan çok daha iyi imkanlarla çelik kapı satınalma ve montajını yaptırma imkanına sahip olacağız.

          Bahçelerimizden daha çok faydalanabilmek için, yoğun istek üzerine, kamelya yapımına başlamış bulunuyoruz, imalatımız devam edecek. Masalarımızı ahşap masaya çevireceğiz, oturma gruplarını ise arkalıklı yapmaya başlıyoruz,

          Yürüme yolları üzerindeki otlar temizlenmeye başlamış olup, çim biçme aralıklarını daha kısaltmayı planlıyoruz, Çocuk oyun gruplarını daha zenginleştirmeye, spor aletlerini ise bayanların rahat kullanımı için daha uygun yerlere monte etmeye çalışacağız.

          Size gelecek olan blok anketine, yapılması düşünülen mantolama ve boya işine katılıp, katılmayacağınızı belirten imzanızı atmanızı rica eder hepinize huzurlu günler dileriz.

 

SİTE YÖNETİMİ